63.jpg

НАЦІЯ ЦЕ ГІДНІСТЬ 32

29.11.2010

Привіт.
Щодень насичений людьми, подіями, розмовами і книжками. А ще музикою -- Моцарта, Сен-Санса. Сен-Санса особливо.
Напруженим і вартісним було 200-е засідання Українського клубу. Море народу, емоцій, формул і порозумінь.
Тиждень розпочався з глибини поглиблень всіх глибин -- можливих і неможливих. Вартісним був вівторковий кругляк у Драгоманова. Голодні чіпкі і радісні вовки роздерли Донія на шмаття. Він не готовий до цього. А його старечі "спомини про боротьбу" викликають тільки гіркий сміх -- не більше.
Четвер -- пресуха Цісаря і УПГ. Виходимо на добру тверду вертикаль.
П'ятниця -- тівішко. Бойко і Костюк. Відсутність серветок, совісті і професійної гідности у телебаченків. Прикро. Гриценко урешті показав себе. Ну-ну. Коли секретарка головна -- діла не буде. Ніколи і ні з ким.
Субота -- ВІЛЬНА ТРИБУНА. Розмова посутня, в міру гаряча. Сухий-доповідач розкочегарив публіку.
Неділя -- дебют Сухого на Ері-фм. Дуже добре. Був з Володимиром Золотарьовим. Купи-продайчики -- гарне тавро для так званих підприємців.
У суботу запалили свічку в пам'ять жидівського геноциду 33-го року.
Читане: мемуари Василя Василька. Геть побіжні. Савєцкій чалавєк. Цим і огидний. Мимріяльне видання Васильчука про свою газету. Найкращий стиль в Опанасюка. Має талант.
Чудова книжка поезій і акварелей Михайла ЛЕВИЦЬКОГО "З останньої пелюстки літа..." Гарне враження. Переклади зайві.
Вінницька антологія "СТОГОЛОССЯ" -- вельми цікава. Є чимало відкриттів: Осип ДООРОХОЛЬСЬКИЙ "Я вмру, і вже здається, скоро"; Максим ВДОВИЧЕНКО ("На хвилях смутку", "Над морем", "В небі гроза бушувала..."); Валер'ян ТАРНОГРАДСЬКИЙ ("Перші вірші", "Мазепа", "Яка таємниця...", "Нам треба сміливих і дужих"); Лавро МИРОНЮК ("Військо рудих патлачів", "Вже пекар небесний"); Микола НАРУШЕВИЧ ("Березень"); Василь ХМЕЛЮК ("Осінь", "День", "В країні теплих образів", "Коли видерти з голови", "Вечором достигає вишня"), він ще був добрим малярем у Парижі; Кесар АНДРІЙЧУК ("Ярина"); Панько ПЕДА ("Навесні", "Залізниця", "Бринить весна"); Ярослав ШПОРТА ("Весна в землянці", "Після битв жорстоких та імлавих", "Де ми ходили -- цвіте ромен", "Буває так -- не звіришся в любові"); Василь ЮХИМОВИЧ ("Паровоз поминув Іршу", "Максимові Рильському"); Дмитро ЧЕРЕВИЧНИЙ ("Цвітуть сади", "Коли дозріває виноград", "Розсунулась завіса сірих хмар"); Василь ГРІНЧАК ("Зерно", "Вертаюсь до тебе", "Ну й чудасія"); Дмитро ПІЧКУР ("Передвесня"); Петро ГОЛОВАТЮК ("Думаю про тебе", "Сон").

Поети живуть на околицях,
У центрах -- князьки та міністри,
Що вчасно їдять і голяться,
І можуть поета з'їсти.
Михайло ЛЕВИЦЬКИЙ